Licensed to WSY Swimming               Hy-Tek's Meet Manager 6/17/2004 11:54 PM
                       MSC @ Big Spring 2004 - 6/12/2004                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:12.84  
     1) Chestnut, Lucas 8               2) Lyden, Corey 8                 
     3) Kopacko, John 8                 4) Walsh, Joseph 7                
                1:14.26     2:12.84 (58.58)                                        
 
Event 2  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             1:57.93  
     1) Parry, Nicole 7                 2) Stansfield, Kasey 8            
     3) Stephens, Mary Catherine 8      4) Crownover, Hayley 8            
                1:05.92     1:57.93 (52.01)                                        
 
Event 3  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'A'                                3:47.14  
     1) Moul, Douglas T 10              2) Stewart, Josh S 10             
     3) Harry, Dalton J 9               4) Weibley, Riley M 10            
                  51.77     1:49.72 (57.95)   3:02.53 (1:12.81)     3:47.14 (44.61)
 
Event 4  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'A'                                3:13.62  
     1) Anderson, Alexis M 9            2) Jackson, Lindsay T 10          
     3) Hurley, Libby M 8               4) Marshall, Kelsey L 10          
                  48.94     1:37.55 (48.61)     2:23.70 (46.15)     3:13.62 (49.92)
  2 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             3:20.38  
     1) Healey, Andraya 10              2) Hilsinger, Saige 10            
     3) Atwood, Julia 10                4) Chestnut, Kelsey 10            
                  53.56   1:57.69 (1:04.13)     2:40.75 (43.06)     3:20.38 (39.63)
  3 Mechanicsburg Swim Club-MA  'B'                             3:47.91  
     1) Marlin, Casey 10                2) Butz, Morgan 9                 
     3) Holloway, Hayley 9              4) Madden, Allison 9              
                1:03.62   2:07.32 (1:03.70)     3:01.94 (54.62)     3:47.91 (45.97)
 
Event 5  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:51.41  
     1) Whistler, J.C. 11               2) Gill, Matt 12                  
     3) Main, Coddy 11                  4) Hilsinger, Mackenzie 12        
                  45.86     1:32.81 (46.95)     2:17.39 (44.58)     2:51.41 (34.02)
 
Event 6  Girls 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:46.37  
     1) Schaffer, Hanna 12              2) Capasso, Teresa 11             
     3) Kopacko, Christine 12           4) Butz, Madeline 11              
                  40.20     1:30.90 (50.70)     2:10.68 (39.78)     2:46.37 (35.69)
  2 Big Spring Aquatic Club  'A'                                2:47.11  
     1) Weingarten, Sarah E 11          2) Witmer, Jessica M 12           
     3) Miller, Lena J 12               4) Cunningham, Amber L 12         
                  51.00     1:35.39 (44.39)     2:11.14 (35.75)     2:47.11 (35.97)
  3 Big Spring Aquatic Club  'B'                                3:28.36  
     1) Kohr, Kandace L 11              2) Miller, Kimberly J 11          
     3) Nastelli, Allison J 11          4) Wenger, Tara J 11              
                  53.96     1:41.63 (47.67)     2:38.36 (56.73)     3:28.36 (50.00)
 
Event 7  Boys 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'A'                                2:25.49  
     1) Garrity, Sean D 14              2) Schreiber, Tim C 13            
     3) Buttermore, Kyle D 14           4) Harry, Tyler J 13              
                  38.76     1:17.29 (38.53)     1:54.72 (37.43)     2:25.49 (30.77)
  2 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:40.96  
     1) Almond, Dan 13                  2) Aleman, Max 13                 
     3) Miceli, Tommy 13                4) Kateluzos, Jimmy 13            
                  42.87     1:27.21 (44.34)     1:59.30 (32.09)     2:40.96 (41.66)
 
Event 8  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:31.39  
     1) Neverman, Kate 14               2) Keane, Emily 14                
     3) Miceli, Emily 13                4) Hennessy, Erin 13              
                  37.77     1:20.33 (42.56)     1:58.44 (38.11)     2:31.39 (32.95)
  2 Big Spring Aquatic Club  'A'                                2:39.05  
     1) Stewart, Jessica S 13           2) Bonner, Jessica M 13           
     3) McCrea, Rosemary K 14           4) Georgeff, Morgan L 14          
                  41.09     1:30.98 (49.89)     2:05.76 (34.78)     2:39.05 (33.29)
  3 Mechanicsburg Swim Club-MA  'B'                             2:49.01  
     1) Holloway, Hannah 13             2) Clawges, Ann 13                
     3) Heenan, Sara 14                 4) Dougherty, Kelly 13            
                  42.30     1:29.21 (46.91)     2:12.38 (43.17)     2:49.01 (36.63)
 
Event 9  Boys 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'A'                                2:21.19  
     1) Berilla, Christopher D 15       2) Stover, Seth A 15              
     3) Bolton, Ryan S 15               4) Weibley, Coleman L 15          
                  44.89     1:17.37 (32.48)     1:48.83 (31.46)     2:21.19 (32.36)
 
Event 10  Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'A'                                2:31.04  
     1) Webber, Stephanie M 18          2) Young, Karlee A 16             
     3) McCrea, Emma C 16               4) Basehore, Bryn M 15            
                  38.97     1:23.53 (44.56)     2:00.20 (36.67)     2:31.04 (30.84)
  2 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:45.57  
     1) Sparks, Jess 15                 2) Kauffman, Rachel 17            
     3) Beyer, Denise 15                4) Kalafsky, Megan 15             
                  47.54     1:32.11 (44.57)     2:12.75 (40.64)     2:45.57 (32.82)
 
Event 11  Boys 10 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry, Dalton J            9 Bsac                           2:22.92  
                1:10.97   2:22.92 (1:11.95)                                        
 
Event 12  Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Lindsay T        10 Bsac                           1:39.76  
                  48.58     1:39.76 (51.18)                                        
  2 Atwood, Julia             10 Msc-MA                         1:47.53  
                  49.39     1:47.53 (58.14)                                        
  3 Stansfield, Karly          9 Msc-MA                         1:57.60  
                  51.95   1:57.60 (1:05.65)                                        
  4 Edwards, Megan             9 Msc-MA                         2:24.20  
                1:04.72   2:24.20 (1:19.48)                                        
 
Event 13  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Austin M          12 Bsac                           1:25.76  
                  40.29     1:25.76 (45.47)                                        
  2 Gill, Matt                12 Msc-MA                         1:36.23  
                  47.75     1:36.23 (48.48)                                        
  3 Main, Coddy               11 Msc-MA                         1:37.03  
                  47.51     1:37.03 (49.52)                                        
  4 Hilsinger, Mackenzie      12 Msc-MA                         1:38.88  
                  46.01     1:38.88 (52.87)                                        
 
Event 14  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Lena J            12 Bsac                           1:25.09  
                  39.54     1:25.09 (45.55)                                        
  2 Kopacko, Christine        12 Msc-MA                         1:28.25  
                  41.31     1:28.25 (46.94)                                        
  3 Witmer, Jessica M         12 Bsac                           1:28.71  
                  43.67     1:28.71 (45.04)                                        
  4 Butz, Madeline            11 Msc-MA                         1:38.76  
                  46.35     1:38.76 (52.41)                                        
  5 Capasso, Teresa           11 Msc-MA                         1:43.19  
                  50.52     1:43.19 (52.67)                                        
 -- Weingarten, Sarah E       11 Bsac                                DQ  
                  57.35        DQ (1:11.83)                                        
 
Event 15  Boys 14 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miceli, Tommy             13 Msc-MA                         1:18.19  
                  36.10     1:18.19 (42.09)                                        
  2 Garrity, Sean D           14 Bsac                           1:22.46  
                  39.93     1:22.46 (42.53)                                        
  3 Buttermore, Kyle D        14 Bsac                           1:25.49  
                  38.62     1:25.49 (46.87)                                        
  4 Aleman, Max               13 Msc-MA                         1:29.39  
                  43.89     1:29.39 (45.50)                                        
 
Event 16  Girls 14 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCrea, Rosemary K        14 Bsac                           1:19.84  
                  37.25     1:19.84 (42.59)                                        
  2 Miceli, Emily             13 Msc-MA                         1:27.33  
                  41.21     1:27.33 (46.12)                                        
  3 Keane, Emily              14 Msc-MA                         1:32.54  
                  44.51     1:32.54 (48.03)                                        
  4 Holloway, Hannah          13 Msc-MA                         1:34.75  
                  44.45     1:34.75 (50.30)                                        
  5 Bonner, Jessica M         13 Bsac                           1:37.36  
                  48.11     1:37.36 (49.25)                                        
 -- Clawges, Ann              13 Msc-MA                        X1:52.58  
                  57.48     1:52.58 (55.10)                                        
 -- Stewart, Jessica S        13 Bsac                                DQ  
 
Event 17  Boys 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Seth A            15 Bsac                           1:09.14  
                  35.27     1:09.14 (33.87)                                        
  2 Bolton, Ryan S            15 Bsac                           1:11.85  
                  34.29     1:11.85 (37.56)                                        
  3 Daft, Paul                17 Msc-MA                         1:22.41  
                  38.13     1:22.41 (44.28)                                        
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, Karlee A           16 Bsac                           1:20.66  
                  39.02     1:20.66 (41.64)                                        
  2 Manna, Kate N             15 Bsac                           1:21.39  
                  38.82     1:21.39 (42.57)                                        
  3 McCrea, Emma C            16 Bsac                           1:26.79  
                  40.30     1:26.79 (46.49)                                        
  4 Beyer, Denise             15 Msc-MA                         1:35.34  
                  45.56     1:35.34 (49.78)                                        
  5 Sparks, Jess              15 Msc-MA                         1:43.29  
  6 Bruce, Amy                13 Msc-MA                         1:45.25  
                  46.41     1:45.25 (58.84)                                        
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Main, Hunter               8 Msc-MA                           19.73  
  2 Almond, Brian              8 Msc-MA                           21.43  
  3 Walsh, Joseph              7 Msc-MA                           30.77  
  4 Anderson, Jarod T          5 Bsac                             58.80  
 -- Karagiannis, Nicholas      7 Msc-MA                          X30.87  
 -- Rush, Evan                 7 Msc-MA                          X32.21  
 -- Holbert, Jake              6 Msc-MA                          X36.34  
 -- Chestnut, Lucas            8 Msc-MA                          X37.66  
 -- Schungel, Raymond D        8 Bsac                            X40.70  
 -- Capper, Sean               6 Msc-MA                          X40.93  
 
Event 20  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephens, Mary Catherine   8 Msc-MA                           19.62  
  2 McCrea, Abigail R          7 Bsac                             21.65  
  3 Butz, Meredith             7 Msc-MA                           23.49  
  4 Lehman, Blair A            8 Bsac                             23.76  
  5 Crownover, Hayley          8 Msc-MA                           24.19  
  6 Hosfelt, Kendra L          8 Bsac                             29.16  
 -- Henry, Paige               8 Msc-MA                          X24.26  
 -- Farrell, Madeline          8 Msc-MA                          X33.59  
 -- Georgeff, Meredith L       6 Bsac                            X34.14  
 -- Dible, Ashley              8 Msc-MA                          X41.61  
 -- Hoffler, Emily             7 Msc-MA                          X51.23  
 
Event 21  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Auriemma, Brett           10 Msc-MA                           47.06  
  2 Weibley, Riley M          10 Bsac                             47.31  
  3 Moul, Douglas T           10 Bsac                             49.35  
  4 Harry, Dalton J            9 Bsac                             54.28  
  5 Auriemma, Austen           8 Msc-MA                         1:05.04  
  6 Auriemma, Colin            6 Msc-MA                         1:07.05  
 
Event 22  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chestnut, Kelsey          10 Msc-MA                           39.00  
  2 Stansfield, Karly          9 Msc-MA                           44.66  
  3 Hilsinger, Saige          10 Msc-MA                           46.72  
  4 Marshall, Kelsey L        10 Bsac                             49.54  
  5 Shirey, Caelan J           9 Bsac                             55.20  
 -- Madden, Allison            9 Msc-MA                          X49.62  
 -- Marlin, Casey             10 Msc-MA                          X54.45  
 -- Rudnick, Nancy             9 Msc-MA                          X59.87  
 -- Rudnick, Rachel            9 Msc-MA                        X1:04.61  
 -- Book, Adrienne            10 Msc-MA                        X1:07.66  
 
Event 23  Boys 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Austin M          12 Bsac                             30.93  
  2 Main, Coddy               11 Msc-MA                           38.42  
  3 Book, Derek               11 Msc-MA                           46.53  
  4 Bolock, Christopher       12 Msc-MA                           50.24  
 
Event 24  Girls 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaffer, Hanna           12 Msc-MA                           34.57  
  2 Cunningham, Amber L       12 Bsac                             36.19  
  3 Butz, Madeline            11 Msc-MA                           38.19  
  4 Nastelli, Allison J       11 Bsac                             41.94  
  5 Beyer, Katie              11 Msc-MA                           48.99  
  6 Wenger, Tara J            11 Bsac                             51.83  
  7 Davis, Emilee L           11 Bsac                          x1:04.39  
 -- Culbert, Erica            12 Msc-MA                          X54.82  
 
Event 25  Boys 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry, Tyler J            13 Bsac                             30.97  
  2 Aleman, Max               13 Msc-MA                           36.60  

  3 Almond, Dan               13 Msc-MA                           38.43  
 
Event 26  Girls 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hennessy, Erin            13 Msc-MA                           34.08  
  2 Neverman, Kate            14 Msc-MA                           34.18  
  3 Hosfelt, Tyra L           13 Bsac                             35.50  
  4 Edwards, Ashley           14 Msc-MA                           37.87  
  5 Ginter, Megan D           13 Bsac                             40.45  
  6 Ludwig, Emily V           14 Bsac                             41.51  
 -- Madden, Casey             13 Msc-MA                          X40.99  
 
Event 27  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waltz, Jon                16 Msc-MA                           27.31  
  2 Stover, Seth A            15 Bsac                             28.62  
  3 Stokes, Corwin R          15 Bsac                             35.41  
 
Event 28  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Basehore, Bryn M          15 Bsac                             31.94  
  2 Kalafsky, Megan           15 Msc-MA                           32.71  
  3 Kauffman, Rachel          17 Msc-MA                           33.09  
  4 Fry, Amy E                17 Bsac                             33.26  
  5 McCrea, Emma C            16 Bsac                             34.43  
 -- Simonic, Sarah            13 Msc-MA                          X39.30  
 -- Hutsky, Lauren            16 Msc-MA                          X48.74  
 -- Losch, Meghan             15 Msc-MA                              DQ  
 
Event 29  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Main, Hunter               8 Msc-MA                           21.41  
  2 Chestnut, Lucas            8 Msc-MA                           34.39  
  3 Walsh, Joseph              7 Msc-MA                           39.60  
  4 Auriemma, Colin            6 Msc-MA                          x42.08  
  5 Anderson, Jarod T          5 Bsac                             47.23  
 -- Rush, Evan                 7 Msc-MA                          X30.06  
 -- Karagiannis, Nicholas      7 Msc-MA                          X36.77  
 -- Rebman, Jared              7 Msc-MA                          X38.40  
 -- Holbert, Jake              6 Msc-MA                          X40.55  
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Basehore, Brooke S         8 Bsac                             27.49  
  2 Crownover, Hayley          8 Msc-MA                           29.80  
  3 Butz, Meredith             7 Msc-MA                           31.39  
  4 Lehman, Blair A            8 Bsac                             32.16  
  5 Parry, Nicole              7 Msc-MA                           32.49  
  6 Hosfelt, Kendra L          8 Bsac                             39.53  
  7 Georgeff, Meredith L       6 Bsac                            x40.40  
 -- Henry, Paige               8 Msc-MA                          X32.24  
 -- Jones, Erin                7 Msc-MA                          X40.46  
 -- Farrell, Madeline          8 Msc-MA                          X42.87  
 -- Hoffler, Emily             7 Msc-MA                             XDQ  
 
Event 31  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaffer, Joshua           9 Msc-MA                           45.52  
  2 Weibley, Riley M          10 Bsac                             56.31  
  3 Moul, Douglas T           10 Bsac                             56.72  
  4 Almond, Brian              8 Msc-MA                           59.68  
  5 Harry, Dalton J            9 Bsac                           1:03.78  
  6 Auriemma, Austen           8 Msc-MA                         1:11.09  
 
Event 32  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hurley, Lauren E          10 Bsac                             44.58  
  2 Anderson, Alexis M         9 Bsac                             50.13  
  3 Chestnut, Kelsey          10 Msc-MA                           52.31  
  4 Healey, Andraya           10 Msc-MA                           53.84  
  5 Holloway, Hayley           9 Msc-MA                           58.38  
  6 Shirey, Caelan J           9 Bsac                           1:04.74  
 -- Madden, Allison            9 Msc-MA                        X1:04.15  
 -- Book, Adrienne            10 Msc-MA                        X1:12.95  
 -- Rudnick, Rachel            9 Msc-MA                        X1:17.89  
 -- Rudnick, Nancy             9 Msc-MA                        X1:47.19  
 -- Butz, Morgan               9 Msc-MA                             XDQ  
 
Event 33  Boys 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whistler, J.C.            11 Msc-MA                           44.78  
  2 Gill, Matt                12 Msc-MA                           46.18  
  3 Main, Coddy               11 Msc-MA                           50.04  
 
Event 34  Girls 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaffer, Hanna           12 Msc-MA                           41.40  
  2 Butz, Madeline            11 Msc-MA                           45.98  
  3 Miller, Kimberly J        11 Bsac                             46.14  
  4 Weingarten, Sarah E       11 Bsac                             54.79  
  5 Walsh, Sarah              12 Msc-MA                           59.04  
  6 Davis, Emilee L           11 Bsac                           1:13.98  
 -- Wenger, Tara J            11 Bsac                          X1:04.70  
 -- Healey, Jordan            11 Msc-MA                             XDQ  
 
Event 35  Boys 14 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miceli, Tommy             13 Msc-MA                           35.69  
  2 Schreiber, Tim C          13 Bsac                             38.33  
  3 Harry, Tyler J            13 Bsac                             41.49  
  4 Almond, Dan               13 Msc-MA                           44.56  
  5 Kateluzos, Jimmy          13 Msc-MA                           49.33  
 
Event 36  Girls 14 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neverman, Kate            14 Msc-MA                           39.09  
  2 Miceli, Emily             13 Msc-MA                           40.22  
  3 Georgeff, Morgan L        14 Bsac                             41.42  
  4 Stewart, Jessica S        13 Bsac                             41.43  
  5 Ginter, Megan D           13 Bsac                             47.18  
  6 Madden, Casey             13 Msc-MA                           48.37  
 -- Heenan, Sara              14 Msc-MA                          X47.21  
 
Event 37  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daft, Paul                17 Msc-MA                           39.96  
  2 Berilla, Christopher D    15 Bsac                             44.57  
  3 Stokes, Corwin R          15 Bsac                             49.93  
 
Event 38  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garrity, Caitlynne L      15 Bsac                             37.65  
  2 Manna, Kate N             15 Bsac                             38.15  
  3 Webber, Stephanie M       18 Bsac                             39.07  
  4 Kauffman, Rachel          17 Msc-MA                           41.26  
  5 Bruce, Amy                13 Msc-MA                           48.77  
 -- Sparks, Jess              15 Msc-MA                          x48.35  
 -- Hutsky, Lauren            16 Msc-MA                        X1:05.57  
 -- Simonic, Sarah            13 Msc-MA                              DQ  
 
Event 39  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaffer, Joshua           9 Msc-MA                         1:35.43  
                  43.28     1:35.43 (52.15)                                        
  2 Stewart, Josh S           10 Bsac                           1:41.90  
                  47.41     1:41.90 (54.49)                                        
  3 Weibley, Riley M          10 Bsac                           1:51.30  
                  54.43     1:51.30 (56.87)                                        
  4 Auriemma, Brett           10 Msc-MA                         2:03.75  
                  53.39   2:03.75 (1:10.36)                                        
 
Event 40  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hurley, Lauren E          10 Bsac                           1:25.67  
                  40.72     1:25.67 (44.95)                                        
  2 Chestnut, Kelsey          10 Msc-MA                         1:33.13  
                  42.52     1:33.13 (50.61)                                        
  3 Atwood, Julia             10 Msc-MA                         1:34.92  
                  43.77     1:34.92 (51.15)                                        
  4 Healey, Andraya           10 Msc-MA                         1:50.07  
                  51.28     1:50.07 (58.79)                                        
  5 Marshall, Kelsey L        10 Bsac                           2:08.71  
                  51.62   2:08.71 (1:17.09)                                        
 -- Marlin, Casey             10 Msc-MA                        X2:06.62  
                  57.11   2:06.62 (1:09.51)                                        
 
Event 41  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Austin M          12 Bsac                           1:14.49  
                  34.62     1:14.49 (39.87)                                        
  2 Whistler, J.C.            11 Msc-MA                         1:25.11  
                  40.57     1:25.11 (44.54)                                        
  3 Book, Derek               11 Msc-MA                         1:46.52  
                  47.95     1:46.52 (58.57)                                        
  4 Bolock, Christopher       12 Msc-MA                         2:01.49  
                  55.35   2:01.49 (1:06.14)                                        
 
Event 42  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kopacko, Christine        12 Msc-MA                         1:17.11  
                  36.26     1:17.11 (40.85)                                        
  2 Capasso, Teresa           11 Msc-MA                         1:25.55  
                  40.76     1:25.55 (44.79)                                        
  3 Cunningham, Amber L       12 Bsac                           1:26.09  
                1:26.24         1:26.09 ( )                                        
  4 Kohr, Kandace L           11 Bsac                           1:31.23  
                  42.51     1:31.23 (48.72)                                        
  5 Walsh, Sarah              12 Msc-MA                         1:46.46  
                  50.35     1:46.46 (56.11)                                        
 
Event 43  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buttermore, Kyle D        14 Bsac                           1:12.30  
                  32.95     1:12.30 (39.35)                                        
  2 Almond, Dan               13 Msc-MA                         1:26.99  
                  41.26     1:26.99 (45.73)                                        
  3 Kateluzos, Jimmy          13 Msc-MA                         1:37.13  
                  44.83     1:37.13 (52.30)                                        
 
Event 44  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCrea, Rosemary K        14 Bsac                           1:11.91  
                  34.23     1:11.91 (37.68)                                        
  2 Hennessy, Erin            13 Msc-MA                         1:14.48  
                  35.42     1:14.48 (39.06)                                        
  3 Dougherty, Kelly          13 Msc-MA                         1:28.02  
                  40.93     1:28.02 (47.09)                                        
  4 Heenan, Sara              14 Msc-MA                         1:29.95  
                  42.41     1:29.95 (47.54)                                        
  5 Ginter, Megan D           13 Bsac                           1:34.64  
                  45.11     1:34.64 (49.53)                                        
  6 Ludwig, Emily V           14 Bsac                           1:37.18  
                  44.28     1:37.18 (52.90)                                        
 -- Edwards, Ashley           14 Msc-MA                        X1:31.00  
                  41.92     1:31.00 (49.08)                                        
 
Event 45  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waltz, Jon                16 Msc-MA                         1:00.62  
                  29.09     1:00.62 (31.53)                                        
  2 Weibley, Coleman L        15 Bsac                           1:18.39  
                  37.18     1:18.39 (41.21)                                        
  3 Stokes, Corwin R          15 Bsac                           1:37.96  
                  41.56     1:37.96 (56.40)                                        
 
Event 46  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Basehore, Bryn M          15 Bsac                           1:10.98  
                  35.29     1:10.98 (35.69)                                        
  2 Garrity, Caitlynne L      15 Bsac                           1:12.28  
                  34.10     1:12.28 (38.18)                                        
  3 Kalafsky, Megan           15 Msc-MA                         1:15.32  
                  37.92     1:15.32 (37.40)                                        
  4 Webber, Stephanie M       18 Bsac                           1:17.18  
                  36.22     1:17.18 (40.96)                                        
  5 Beyer, Denise             15 Msc-MA                         1:19.55  
                  36.79     1:19.55 (42.76)                                        
  6 Losch, Meghan             15 Msc-MA                         1:41.92  
                  46.62     1:41.92 (55.30)                                        
 -- Ross, Megan               15 Msc-MA                        X1:38.68  
                  43.19     1:38.68 (55.49)                                        
 
Event 47  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Capper, Anthony            8 Msc-MA                           38.04  
  2 Lyden, Corey               8 Msc-MA                           38.12  
 -- Kopacko, John              8 Msc-MA                              DQ  
 -- Capper, Sean               6 Msc-MA                              DQ  
 
Event 48  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stansfield, Kasey          8 Msc-MA                           31.25  
  2 Basehore, Brooke S         8 Bsac                             37.36  
  3 Hurley, Libby M            8 Bsac                             38.06  
 -- Dible, Ashley              8 Msc-MA                              DQ  
 -- Fisher, Emily              8 Msc-MA                              DQ  
 
Event 49  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moul, Douglas T           10 Bsac                           1:01.60  
  2 Stewart, Josh S           10 Bsac                           1:27.05  
 
Event 50  Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hilsinger, Saige          10 Msc-MA                         1:02.13  
  2 Stansfield, Karly          9 Msc-MA                         1:02.40  
  3 Butz, Morgan               9 Msc-MA                         1:06.44  
  4 Shirey, Caelan J           9 Bsac                           1:23.29  
 -- Edwards, Megan             9 Msc-MA                        X1:21.49  
 
Event 51  Boys 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gill, Matt                12 Msc-MA                           47.49  
  2 Hilsinger, Mackenzie      12 Msc-MA                           51.42  
 -- Book, Derek               11 Msc-MA                              DQ  
 
Event 52  Girls 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Witmer, Jessica M         12 Bsac                             45.40  
  2 Miller, Kimberly J        11 Bsac                             49.26  
  3 Capasso, Teresa           11 Msc-MA                           52.19  
 -- Healey, Jordan            11 Msc-MA                              DQ  
 -- Beyer, Katie              11 Msc-MA                              DQ  
 -- Culbert, Erica            12 Msc-MA                             XDQ  
 
Event 53  Boys 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schreiber, Tim C          13 Bsac                             39.03  
  2 Garrity, Sean D           14 Bsac                             40.74  
  3 Aleman, Max               13 Msc-MA                           45.93  
  4 Kateluzos, Jimmy          13 Msc-MA                         1:03.79  
  5 Bolock, Christopher       12 Msc-MA                         1:11.27  
 
Event 54  Girls 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keane, Emily              14 Msc-MA                           41.95  
  2 Neverman, Kate            14 Msc-MA                           42.90  
  3 Holloway, Hannah          13 Msc-MA                           44.03  
  4 Georgeff, Morgan L        14 Bsac                             44.18  
  5 Bonner, Jessica M         13 Bsac                             50.05  
 -- Madden, Casey             13 Msc-MA                             XDQ  
 
Event 55  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Seth A            15 Bsac                             33.23  
  2 Daft, Paul                17 Msc-MA                           43.00  
  3 Berilla, Christopher D    15 Bsac                             46.69  
 
Event 56  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manna, Kate N             15 Bsac                             41.93  
  2 Garrity, Caitlynne L      15 Bsac                             42.12  
  3 Fry, Amy E                17 Bsac                             45.04  
  4 Kauffman, Rachel          17 Msc-MA                           47.44  
  5 Clawges, Ann              13 Msc-MA                           48.05  
  6 Ross, Megan               15 Msc-MA                           48.97  
 -- Simonic, Sarah            13 Msc-MA                        X1:00.73  
 
Event 57  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Capper, Anthony            8 Msc-MA                           40.86  
 -- Rebman, Jared              7 Msc-MA                              DQ  
 -- Kopacko, John              8 Msc-MA                              DQ  
 
Event 58  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCrea, Abigail R          7 Bsac                             26.07  
  2 Stephens, Mary Catherine   8 Msc-MA                           26.62  
  3 Stansfield, Kasey          8 Msc-MA                           29.14  
  4 Hurley, Libby M            8 Bsac                             32.65  
  5 Fisher, Emily              8 Msc-MA                           45.21  
 
Event 59  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaffer, Joshua           9 Msc-MA                           54.25  
  2 Stewart, Josh S           10 Bsac                           1:09.32  
 
Event 60  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Atwood, Julia             10 Msc-MA                           43.38  
  2 Jackson, Lindsay T        10 Bsac                             43.45  
  3 Anderson, Alexis M         9 Bsac                             57.33  
  4 Healey, Andraya           10 Msc-MA                         1:02.80  
  5 Edwards, Megan             9 Msc-MA                         1:21.16  
 -- Holloway, Hayley           9 Msc-MA                             XDQ  
 
Event 61  Boys 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whistler, J.C.            11 Msc-MA                           42.97  
  2 Hilsinger, Mackenzie      12 Msc-MA                           48.42  
 
Event 62  Girls 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Lena J            12 Bsac                             35.96  
  2 Kopacko, Christine        12 Msc-MA                           38.70  
  3 Schaffer, Hanna           12 Msc-MA                           42.67  
  4 Walsh, Sarah              12 Msc-MA                           53.78  
  5 Nastelli, Allison J       11 Bsac                             58.66  
 -- Beyer, Katie              11 Msc-MA                              DQ  
 
Event 63  Boys 14 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miceli, Tommy             13 Msc-MA                           32.76  
  2 Buttermore, Kyle D        14 Bsac                             37.91  
 
Event 64  Girls 14 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCrea, Rosemary K        14 Bsac                             36.58  
  2 Miceli, Emily             13 Msc-MA                           37.28  
  3 Stewart, Jessica S        13 Bsac                             42.88  
  4 Heenan, Sara              14 Msc-MA                           45.14  
  5 Hosfelt, Tyra L           13 Bsac                             49.06  
 -- Bruce, Amy                13 Msc-MA                              DQ  
 
Event 65  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waltz, Jon                16 Msc-MA                           30.58  
  2 Bolton, Ryan S            15 Bsac                             30.95  
  3 Weibley, Coleman L        15 Bsac                             39.70  
 
Event 66  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, Karlee A           16 Bsac                             36.80  
  2 Fry, Amy E                17 Bsac                             38.14  
  3 Beyer, Denise             15 Msc-MA                           40.55  
  4 Kalafsky, Megan           15 Msc-MA                           42.69  
  5 Dougherty, Kelly          13 Msc-MA                           49.15  
 
Event 67  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:08.27  
     1) Auriemma, Austen 8              2) Auriemma, Colin 6              
     3) Karagiannis, Nicholas 7         4) Lyden, Corey 8                 
                1:05.59   2:08.27 (1:02.68)                                        
  2 Mechanicsburg Swim Club-MA  'B'                             2:26.53  
     1) Capper, Sean 6                  2) Holbert, Jake 6                
     3) Rebman, Jared 7                 4) Rush, Evan 7                   
                1:15.60   2:26.53 (1:10.93)                                        
 
Event 68  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'A'                                1:40.11  
     1) Lehman, Blair A 8               2) Basehore, Brooke S 8           
     3) Hurley, Libby M 8               4) McCrea, Abigail R 7            
                  52.07     1:40.11 (48.04)                                        
  2 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:12.60  
     1) Butz, Meredith 7                2) Dible, Ashley 8                
     3) Henry, Paige 8                  4) Parry, Nicole 7                
                1:07.82   2:12.60 (1:04.78)                                        
  3 Mechanicsburg Swim Club-MA  'B'                             2:50.47  
     1) Farrell, Madeline 8             2) Fisher, Emily 8                
     3) Hoffler, Emily 7                4) Jones, Erin 7                  
                1:21.13   2:50.47 (1:29.34)                                        
 
Event 69  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             3:54.01  
     1) Auriemma, Brett 10              2) Almond, Brian 8                
     3) Capper, Anthony 8               4) Kopacko, John 8                
                  50.03     1:39.02 (48.99)   2:43.48 (1:04.46)   3:54.01 (1:10.53)
 
Event 70  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             3:15.03  
     1) Butz, Morgan 9                  2) Hilsinger, Saige 10            
     3) Holloway, Hayley 9              4) Stansfield, Karly 9            
                  55.46     1:40.04 (44.58)     2:30.14 (50.10)     3:15.03 (44.89)
  2 Big Spring Aquatic Club  'A'                                3:37.85  
     1) Anderson, Alexis M 9            2) Shirey, Caelan J 9             
     3) Marshall, Kelsey L 10           4) Hosfelt, Kendra L 8            
                  47.58   1:58.64 (1:11.06)   3:01.61 (1:02.97)     3:37.85 (36.24)
 -- Mechanicsburg Swim Club-MA  'B'                                  DQ  
     1) Book, Adrienne 10               2) Marlin, Casey 10               
     3) Rudnick, Nancy 9                4) Rudnick, Rachel 9              
                                2:18.42 ( )   3:31.67 (1:13.25)        DQ (1:02.18)
 
Event 71  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             3:10.72  
     1) Bolock, Christopher 12          2) Book, Derek 11                 
     3) Schaffer, Joshua 9              4) Auriemma, Brett 10             
                  53.49     1:36.77 (43.28)     1:51.31 (14.54)   3:10.72 (1:19.41)
 
Event 72  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'B'                                2:35.97  
     1) Miller, Kimberly J 11           2) Weingarten, Sarah E 11         
     3) Jackson, Lindsay T 10           4) Miller, Lena J 12              
                  38.40     1:25.57 (47.17)     2:03.27 (37.70)     2:35.97 (32.70)
  2 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             3:33.04  
     1) Beyer, Katie 11                 2) Culbert, Erica 12              
     3) Healey, Jordan 11               4) Walsh, Sarah 12                
                  47.79     1:46.53 (58.74)   2:47.10 (1:00.57)     3:33.04 (45.94)
 -- Big Spring Aquatic Club  'A'                                     DQ  
     1) Hurley, Lauren E 10             2) Kohr, Kandace L 11             
     3) Cunningham, Amber L 12          4) Witmer, Jessica M 12           
                  37.23     1:18.19 (40.96)     1:55.52 (37.33)          DQ (35.11)
 
Event 73  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'A'                                2:11.18  
     1) Stover, Austin M 12             2) Schreiber, Tim C 13            
     3) Garrity, Sean D 14              4) Harry, Tyler J 13              
                  31.55     1:03.85 (32.30)     1:36.57 (32.72)     2:11.18 (34.61)
 
Event 74  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:24.65  
     1) Hennessy, Erin 13               2) Holloway, Hannah 13            
     3) Edwards, Ashley 14              4) Keane, Emily 14                
                  37.84     1:11.70 (33.86)     1:48.91 (37.21)     2:24.65 (35.74)
  2 Big Spring Aquatic Club  'A'                                2:35.80  
     1) Hosfelt, Tyra L 13              2) Ginter, Megan D 13             
     3) Georgeff, Morgan L 14           4) Ludwig, Emily V 14             
                  37.91     1:18.92 (41.01)     2:02.02 (43.10)     2:35.80 (33.78)
  3 Mechanicsburg Swim Club-MA  'B'                             2:48.78  
     1) Bruce, Amy 13                   2) Clawges, Ann 13                
     3) Dougherty, Kelly 13             4) Madden, Casey 13               
                  39.24     1:22.75 (43.51)     2:06.77 (44.02)     2:48.78 (42.01)
 
Event 75  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'A'                                2:12.21  
     1) Bolton, Ryan S 15               2) Berilla, Christopher D 15      
     3) Weibley, Coleman L 15           4) Stokes, Corwin R 15            
                  32.92     1:10.66 (37.74)     1:43.55 (32.89)     2:12.21 (28.66)
 
Event 76  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Big Spring Aquatic Club  'A'                                2:11.52  
     1) Manna, Kate N 15                2) Young, Karlee A 16             
     3) Basehore, Bryn M 15             4) Garrity, Caitlynne L 15        
                  32.40     1:06.41 (34.01)     1:38.69 (32.28)     2:11.52 (32.83)
  2 Mechanicsburg Swim Club-MA  'A'                             2:56.24  
     1) Hutsky, Lauren 16               2) Losch, Meghan 15               
     3) Ross, Megan 15                  4) Sparks, Jess 15                
                  40.92     1:25.20 (44.28)     2:07.31 (42.11)     2:56.24 (48.93)