Licensed to WSY Swimming               Hy-Tek's Meet Manager 6/19/2004 12:58 PM
                         @ Big Spring 2004 - 6/19/2004                         
                            Big Spring Aquatic CluB                            
                               At Big Spring HS                                
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                1:53.53  
     1) Lehman, Blair A 8               2) Basehore, Brooke S 8           
     3) McCrea, Abigail R 7             4) Hurley, Libby M 8              
                1:08.97     1:53.53 (44.56)                                        
  2 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'A'                         1:57.64  
     1) Beekler, Maddy M 7              2) Basso, Erin N 8                
     3) Foster, Emily A 8               4) Marburger, Bond 7              
                1:02.99     1:57.64 (54.65)                                        
 
Event 3  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                3:35.92  
     1) Stewart, Josh S 10              2) Moul, Douglas T 10             
     3) Fry, Andrew R 10                4) Weibley, Riley M 10            
                  52.44   1:53.48 (1:01.04)     2:48.64 (55.16)     3:35.92 (47.28)
 
Event 4  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                3:20.72  
     1) Anderson, Alexis M 9            2) Jackson, Lindsay T 10          
     3) Hurley, Lauren E 10             4) Shirey, Caelan J 9             
                  48.67     1:39.11 (50.44)     2:25.29 (46.18)     3:20.72 (55.43)
 
Event 6  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:39.27  
     1) Fry, Alexandra L 12             2) Witmer, Jessica M 12           
     3) Miller, Lena J 12               4) Shumaker, Emily A 11           
                  46.94     1:29.55 (42.61)     2:05.08 (35.53)     2:39.27 (34.19)
  2 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'A'                         2:51.01  
     1) Belles, Dana M 12               2) Robertson, Jasmine J 11        
     3) Horst, Jenn E 12                4) Shertzer, Sarah E 11           
                  36.18     1:29.90 (53.72)     2:08.15 (38.25)     2:51.01 (42.86)
  3 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'B'                                3:32.11  
     1) Kohr, Kandace L 11              2) Cunningham, Amber L 12         
     3) Miller, Kimberly J 11           4) Davis, Emilee L 11             
                  51.99     1:39.96 (47.97)     2:27.86 (47.90)   3:32.11 (1:04.25)
 
Event 8  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'A'                         2:17.51  
     1) Neifert, Brittany A 14          2) Black, Tess A 14               
     3) Lopez, Monica M 14              4) Milstead, Shannon M 13         
                  32.93     1:12.33 (39.40)     1:46.58 (34.25)     2:17.51 (30.93)
  2 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:45.15  
     1) Stewart, Jessica S 13           2) Hosfelt, Tyra L 13             
     3) McCrea, Rosemary K 14           4) Gump, Jaime S 13               
                  38.94     1:32.76 (53.82)     2:08.65 (35.89)     2:45.15 (36.50)
 
Event 9  Boys 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:15.81  
     1) Weibley, Coleman L 15           2) Stover, Seth A 15              
     3) Bolton, Ryan S 15               4) Berilla, Christopher D 15      
                  38.01     1:12.14 (34.13)     1:43.59 (31.45)     2:15.81 (32.22)
  2 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'B'                                2:34.82  
     1) Stokes, Corwin R 15             2) Schreiber, Tim C 13            
     3) Buttermore, Kyle D 14           4) Garrity, Sean D 14             
                  47.22     1:26.23 (39.01)     2:02.79 (36.56)     2:34.82 (32.03)
  3 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'A'                         3:03.00  
     1) Bent, Jake R 11                 2) Thatcher, Michael T 11         
     3) DesJardins, Ken J 16            4) Desjardins, Chris P 13         
                  52.21     1:49.24 (57.03)     2:24.66 (35.42)     3:03.00 (38.34)
 
Event 10  Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'A'                         2:21.36  
     1) Kanpol, Maia 15                 2) Copella, Emily S 16            
     3) Grigg, Brittany A 16            4) Neifert, Shannon M 16          
                  34.53     1:15.47 (40.94)     1:48.79 (33.32)     2:21.36 (32.57)
  2 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:26.78  
     1) Webber, Stephanie M 18          2) Manna, Kate N 15               
     3) Young, Karlee A 16              4) Basehore, Bryn M 15            
                  39.00     1:19.58 (40.58)     1:55.78 (36.20)     2:26.78 (31.00)
  3 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'B'                                2:34.31  
     1) Stokes, Jessica R 16            2) Garrity, Caitlynne L 15        
     3) Fry, Amy E 17                   4) McCrea, Emma C 16              
                  42.96     1:23.70 (40.74)     2:01.65 (37.95)     2:34.31 (32.66)
 
Event 11  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weibley, Riley M          10 BSAC                           2:07.77  
                  54.12   2:07.77 (1:13.65)                                        
 
Event 12  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Lindsay T        10 BSAC                           1:42.67  
                  49.28     1:42.67 (53.39)                                        
 -- Deane, Katie J            10 EPAC-MA                             DQ  
                  54.46        DQ (1:01.59)                                        
 
Event 13  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fry, Andrew R             10 BSAC                           1:42.52  
                  47.92     1:42.52 (54.60)                                        
  2 Thatcher, Michael T       11 EPAC-MA                        1:53.80  
                  51.75   1:53.80 (1:02.05)                                        
 
Event 14  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Lena J            12 BSAC                           1:24.23  
                  38.86     1:24.23 (45.37)                                        
  2 Witmer, Jessica M         12 BSAC                           1:29.62  
                  43.59     1:29.62 (46.03)                                        
  3 Horst, Jenn E             12 EPAC-MA                        1:35.94  
                  42.09     1:35.94 (53.85)                                        
  4 Fry, Alexandra L          12 BSAC                           1:41.24  
                  51.37     1:41.24 (49.87)                                        
  5 Robertson, Jessica E      12 EPAC-MA                        2:08.93  
                1:00.81   2:08.93 (1:08.12)                                        
 -- Shertzer, Sarah E         11 EPAC-MA                             DQ  
                  52.58        DQ (1:02.77)                                        
 
Event 15  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buttermore, Kyle D        14 BSAC                           1:22.12  
                  37.06     1:22.12 (45.06)                                        
 
Event 16  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Milstead, Shannon M       13 EPAC-MA                        1:18.42  
                  35.99     1:18.42 (42.43)                                        
  2 McCrea, Rosemary K        14 BSAC                           1:19.45  
                  37.55     1:19.45 (41.90)                                        
  3 Black, Tess A             14 EPAC-MA                        1:21.94  
                  39.25     1:21.94 (42.69)                                        
  4 Nguyen, Kim H             13 EPAC-MA                        1:23.01  
                  37.70     1:23.01 (45.31)                                        
  5 Gump, Jaime S             13 BSAC                           1:34.78  
 -- Copella, Abby J           14 EPAC-MA                       X1:26.01  
                  37.02     1:26.01 (48.99)                                        
 
Event 17  Boys 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Seth A            15 BSAC                           1:13.34  
                  36.90     1:13.34 (36.44)                                        
  2 Weibley, Coleman L        15 BSAC                           1:26.18  
                  40.75     1:26.18 (45.43)                                        
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, Karlee A           16 BSAC                           1:19.68  
                  38.35     1:19.68 (41.33)                                        
  2 Manna, Kate N             15 BSAC                           1:20.63  
                  38.48     1:20.63 (42.15)                                        
  3 Kanpol, Maia              15 EPAC-MA                        1:23.47  
                  38.21     1:23.47 (45.26)                                        
  4 Fry, Amy E                17 BSAC                           1:23.82  
                  39.09     1:23.82 (44.73)                                        
  5 Copella, Emily S          16 EPAC-MA                        1:31.05  
                  41.47     1:31.05 (49.58)                                        
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deane, Ian M               6 EPAC-MA                          28.87  
  2 Shiery, Caleb D            6 EPAC-MA                          40.73  
  3 Anderson, Jarod T          5 BSAC                             51.39  
  4 Thatcher, Alex L           8 EPAC-MA                          59.87  
 
Event 20  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Emily A            8 EPAC-MA                          19.67  
  2 Hurley, Libby M            8 BSAC                             20.73  
  3 Martin, Taylar A           7 BSAC                             25.76  
  3 Baptiste, Anna A           8 EPAC-MA                          25.76  
  5 Hosfelt, Kendra L          8 BSAC                             33.31  
  6 Wilson, Alexis R           6 EPAC-MA                          39.06  
 
Event 21  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Josh S           10 BSAC                             46.72  
  2 Wentz, Kyle O             10 EPAC-MA                          55.38  
  3 DeGrange, Alex R           9 EPAC-MA                        1:02.77  
  4 Johnson, Alec W           10 EPAC-MA                        1:05.42  
 -- Hinton, Nick R            10 EPAC-MA                         X54.17  
 
Event 22  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hurley, Lauren E          10 BSAC                             35.88  
  2 Shaw, Bethany T           10 EPAC-MA                          45.76  
  3 Silvestre, Gavriella T    10 EPAC-MA                          51.08  
  4 Shirey, Caelan J           9 BSAC                             55.81  
  5 Searight, Leesa M         10 EPAC-MA                        1:01.66  
 
Event 23  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bent, Jake R              11 EPAC-MA                          51.17  
  2 Ramzani, Imad M           11 EPAC-MA                        1:03.15  
 
Event 24  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Belles, Dana M            12 EPAC-MA                          32.97  
  2 Shumaker, Emily A         11 BSAC                             33.39  
  3 Cunningham, Amber L       12 BSAC                             35.02  
  4 Kohr, Kandace L           11 BSAC                             40.00  
  5 Robertson, Jasmine J      11 EPAC-MA                          40.70  
  6 Rudy, Kirstynn N          12 EPAC-MA                          54.77  
 -- Thatcher, Chloe B         12 EPAC-MA                         X56.97  
 -- Grigg, Amanda M           11 EPAC-MA                         X58.03  
 
Event 25  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garrity, Sean D           14 BSAC                             32.69  
  2 Desjardins, Chris P       13 EPAC-MA                          36.41  
 
Event 26  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neifert, Brittany A       14 EPAC-MA                          28.85  
  2 Lopez, Monica M           14 EPAC-MA                          31.53  
  3 Spero, Jess R             13 EPAC-MA                          33.52  
  4 Georgeff, Morgan L        14 BSAC                             35.40  
  5 Hosfelt, Tyra L           13 BSAC                             37.89  
 
Event 27  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DesJardins, Ken J         16 EPAC-MA                          30.92  
  2 Berilla, Christopher D    15 BSAC                             32.19  
  3 Stokes, Corwin R          15 BSAC                             35.78  
 
Event 28  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grigg, Brittany A         16 EPAC-MA                          30.88  
  2 Basehore, Bryn M          15 BSAC                             32.23  
  3 McCrea, Emma C            16 BSAC                             33.12  
  4 Neifert, Shannon M        16 EPAC-MA                          33.82  
 
Event 29  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deane, Ian M               6 EPAC-MA                          33.94  
  2 Anderson, Jarod T          5 BSAC                             40.39  
  3 Shiery, Caleb D            6 EPAC-MA                          43.58  
  4 Thatcher, Alex L           8 EPAC-MA                          53.74  
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Basehore, Brooke S         8 BSAC                             27.05  
  2 Beekler, Maddy M           7 EPAC-MA                          27.30  
  3 Fickes, Kelsey M           7 BSAC                             27.98  
  4 Baptiste, Anna A           8 EPAC-MA                          31.01  
  5 Marburger, Bond            7 EPAC-MA                          31.95  
  6 Georgeff, Meredith L       6 BSAC                             40.21  
 -- Shertzer, Rachel A         8 EPAC-MA                         X38.61  
 -- Hosfelt, Kendra L          8 BSAC                            X41.89  
 
Event 31  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Josh S           10 BSAC                             54.21  
  2 Wentz, Kyle O             10 EPAC-MA                        1:01.95  
  3 Hinton, Nick R            10 EPAC-MA                        1:03.41  
  4 Johnson, Alec W           10 EPAC-MA                        1:11.12  
 -- DeGrange, Alex R           9 EPAC-MA                       X1:15.87  
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hurley, Lauren E          10 BSAC                             44.64  
  2 Deane, Katie J            10 EPAC-MA                          52.86  
  3 Searight, Leesa M         10 EPAC-MA                        1:21.86  
 
Event 33  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bent, Jake R              11 EPAC-MA                          55.46  
  2 Ramzani, Imad M           11 EPAC-MA                        1:14.14  
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horst, Jenn E             12 EPAC-MA                          42.63  
  2 Miller, Kimberly J        11 BSAC                             45.54  
  3 Kohr, Kandace L           11 BSAC                             52.16  
  4 Shertzer, Sarah E         11 EPAC-MA                          54.18  
  5 Robertson, Jessica E      12 EPAC-MA                          57.87  
  6 Davis, Emilee L           11 BSAC                           1:10.98  
 -- Thatcher, Chloe B         12 EPAC-MA                         X56.13  
 -- Rudy, Kirstynn N          12 EPAC-MA                       X1:05.27  
 -- Grigg, Amanda M           11 EPAC-MA                       X1:06.08  
 
Event 35  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schreiber, Tim C          13 BSAC                             36.68  
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Copella, Abby J           14 EPAC-MA                          36.02  
  2 Milstead, Shannon M       13 EPAC-MA                          36.16  
  3 Nguyen, Kim H             13 EPAC-MA                          37.34  
  4 Stewart, Jessica S        13 BSAC                             40.30  
  5 Ludwig, Emily V           14 BSAC                             49.46  
 
Event 37  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stokes, Corwin R          15 BSAC                             52.47  
 -- Weibley, Coleman L        15 BSAC                                DQ  
 
Event 38  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kanpol, Maia              15 EPAC-MA                          34.78  
  2 Garrity, Caitlynne L      15 BSAC                             39.16  
  3 Webber, Stephanie M       18 BSAC                             39.49  
  4 McCrea, Emma C            16 BSAC                             41.95  
  5 Copella, Emily S          16 EPAC-MA                          43.21  
 
Event 39  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weibley, Riley M          10 BSAC                           1:42.87  
  2 Wentz, Kyle O             10 EPAC-MA                        2:17.29  
                1:06.76   2:17.29 (1:10.53)                                        
  3 Hinton, Nick R            10 EPAC-MA                        2:19.71  
                1:03.25   2:19.71 (1:16.46)                                        
  4 Johnson, Alec W           10 EPAC-MA                        2:29.07  
                1:08.38   2:29.07 (1:20.69)                                        
 
Event 40  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Alexis M         9 BSAC                           1:36.50  
                  46.29     1:36.50 (50.21)                                        
  2 Shaw, Bethany T           10 EPAC-MA                        1:44.62  
                  48.99     1:44.62 (55.63)                                        
  3 Silvestre, Gavriella T    10 EPAC-MA                        2:08.06  
 
Event 41  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bent, Jake R              11 EPAC-MA                        1:48.36  
                  51.35     1:48.36 (57.01)                                        
 
Event 42  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Belles, Dana M            12 EPAC-MA                        1:14.86  
                  36.23     1:14.86 (38.63)                                        
  2 Shumaker, Emily A         11 BSAC                           1:15.83  
                  37.15     1:15.83 (38.68)                                        
  3 Robertson, Jasmine J      11 EPAC-MA                        1:34.41  
                  42.46     1:34.41 (51.95)                                        
  4 Davis, Emilee L           11 BSAC                           2:30.02  
                1:12.24   2:30.02 (1:17.78)                                        
 
Event 43  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garrity, Sean D           14 BSAC                           1:14.65  
                  35.14     1:14.65 (39.51)                                        
  2 Desjardins, Chris P       13 EPAC-MA                        1:24.10  
                  38.88     1:24.10 (45.22)                                        
 
Event 44  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neifert, Brittany A       14 EPAC-MA                        1:03.41  
                  30.56     1:03.41 (32.85)                                        
  2 Lopez, Monica M           14 EPAC-MA                        1:12.94  
                  35.21     1:12.94 (37.73)                                        
  3 Spero, Jess R             13 EPAC-MA                        1:13.69  
                  34.77     1:13.69 (38.92)                                        
  4 Gump, Jaime S             13 BSAC                           1:23.64  
  5 Ludwig, Emily V           14 BSAC                           1:38.26  
                  46.24     1:38.26 (52.02)                                        
 
Event 45  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bolton, Ryan S            15 BSAC                           1:02.90  
                  30.02     1:02.90 (32.88)                                        
  2 DesJardins, Ken J         16 EPAC-MA                        1:11.73  
                1:11.96         1:11.73 ( )                                        
 
Event 46  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grigg, Brittany A         16 EPAC-MA                        1:08.85  
                  33.47     1:08.85 (35.38)                                        
  2 Basehore, Bryn M          15 BSAC                           1:10.76  
                  34.31     1:10.76 (36.45)                                        
  3 Garrity, Caitlynne L      15 BSAC                           1:11.29  
                  34.27     1:11.29 (37.02)                                        
  4 Neifert, Shannon M        16 EPAC-MA                        1:15.52  
                  35.53     1:15.52 (39.99)                                        
  5 Stokes, Jessica R         16 BSAC                           1:18.03  
                  36.98     1:18.03 (41.05)                                        
 
Event 48  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Basso, Erin N              8 EPAC-MA                          31.37  
  2 Lehman, Blair A            8 BSAC                             33.77  
  3 McCrea, Abigail R          7 BSAC                             34.59  
  4 Basehore, Brooke S         8 BSAC                             36.85  
  5 Marburger, Bond            7 EPAC-MA                          38.16  
 
Event 49  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moul, Douglas T           10 BSAC                           1:01.63  
 
Event 50  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Lindsay T        10 BSAC                             50.74  
  2 Deane, Katie J            10 EPAC-MA                          54.60  
  3 Shirey, Caelan J           9 BSAC                           1:33.94  
  4 Searight, Leesa M         10 EPAC-MA                        1:53.45  
 
Event 51  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fry, Andrew R             10 BSAC                             52.41  
  2 Thatcher, Michael T       11 EPAC-MA                        1:00.24  
 
Event 52  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Witmer, Jessica M         12 BSAC                             45.09  
  2 Miller, Kimberly J        11 BSAC                             48.57  
  3 Horst, Jenn E             12 EPAC-MA                          52.70  
  4 Fry, Alexandra L          12 BSAC                             53.97  
  5 Shertzer, Sarah E         11 EPAC-MA                        1:04.49  
  6 Robertson, Jessica E      12 EPAC-MA                        1:07.10  
 
Event 53  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schreiber, Tim C          13 BSAC                             39.18  
 
Event 54  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Black, Tess A             14 EPAC-MA                          39.11  
  2 Nguyen, Kim H             13 EPAC-MA                          42.42  
  3 Milstead, Shannon M       13 EPAC-MA                          45.15  
  4 Hosfelt, Tyra L           13 BSAC                             54.43  
  5 Stewart, Jessica S        13 BSAC                             58.34  
 -- Copella, Abby J           14 EPAC-MA                         X50.87  
 
Event 55  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stover, Seth A            15 BSAC                             35.48  
  2 Berilla, Christopher D    15 BSAC                             48.26  
 
Event 56  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manna, Kate N             15 BSAC                             41.41  
  2 Copella, Emily S          16 EPAC-MA                          41.44  
  3 Kanpol, Maia              15 EPAC-MA                          44.50  
  4 Stokes, Jessica R         16 BSAC                             49.12  
 
Event 57  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Anderson, Jarod T          5 BSAC                                DQ  
 
Event 58  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCrea, Abigail R          7 BSAC                             25.83  
  2 Foster, Emily A            8 EPAC-MA                          27.20  
  3 Hurley, Libby M            8 BSAC                             29.07  
  4 Basso, Erin N              8 EPAC-MA                          30.84  
 
Event 59  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moul, Douglas T           10 BSAC                           1:06.64  
 
Event 60  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Alexis M         9 BSAC                             56.75  
  2 Silvestre, Gavriella T    10 EPAC-MA                        1:03.14  
 -- Shaw, Bethany T           10 EPAC-MA                             DQ  
 
Event 61  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thatcher, Michael T       11 EPAC-MA                          54.87  
 
Event 62  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Lena J            12 BSAC                             35.67  
  2 Belles, Dana M            12 EPAC-MA                          40.27  
  3 Robertson, Jasmine J      11 EPAC-MA                          59.00  
 
Event 63  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buttermore, Kyle D        14 BSAC                             36.96  
  2 Desjardins, Chris P       13 EPAC-MA                          44.36  
 
Event 64  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neifert, Brittany A       14 EPAC-MA                          32.04  
  2 Lopez, Monica M           14 EPAC-MA                          34.56  
  3 McCrea, Rosemary K        14 BSAC                             35.59  
  4 Spero, Jess R             13 EPAC-MA                          39.44  
 
Event 65  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bolton, Ryan S            15 BSAC                             33.31  
  2 DesJardins, Ken J         16 EPAC-MA                          34.80  
 
Event 66  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grigg, Brittany A         16 EPAC-MA                          33.31  
  2 Young, Karlee A           16 BSAC                             35.93  
  3 Fry, Amy E                17 BSAC                             38.19  
  4 Neifert, Shannon M        16 EPAC-MA                          38.40  
  5 Webber, Stephanie M       18 BSAC                             40.32  
 
Event 68  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:02.95  
     1) Fickes, Kelsey M 7              2) Hosfelt, Kendra L 8            
     3) Georgeff, Meredith L 6          4) Martin, Taylar A 7             
                1:00.97   2:02.95 (1:01.98)                                        
  2 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'A'                         2:20.51  
     1) Baptiste, Anna A 8              2) Beekler, Maddy M 7             
     3) Shertzer, Rachel A 8            4) Wilson, Alexis R 6             
                  45.25   2:20.51 (1:35.26)                                        
  3 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'B'                         3:35.18  
     1) Sides, Bridget N 7              2) Briner, Haley A 6              
     3) Swartzell, Lillian K 6          4) Szajnuk, Kimmi A 5             
                2:14.21   3:35.18 (1:20.97)                                        
 
Event 69  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                3:08.11  
     1) Stewart, Josh S 10              2) Moul, Douglas T 10             
     3) Weibley, Riley M 10             4) Fry, Andrew R 10               
                  48.62     1:41.01 (52.39)     2:26.97 (45.96)     3:08.11 (41.14)
 
Event 70  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:55.22  
     1) Hurley, Lauren E 10             2) Shirey, Caelan J 9             
     3) Anderson, Alexis M 9            4) Jackson, Lindsay T 10          
                  36.98     1:34.50 (57.52)     2:15.65 (41.15)     2:55.22 (39.57)
  2 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'A'                         3:38.67  
     1) Deane, Katie J 10               2) Shaw, Bethany T 10             
     3) Silvestre, Gavriella T 10       4) Searight, Leesa M 10           
                  49.01     1:32.65 (43.64)     2:26.56 (53.91)   3:38.67 (1:12.11)
 
Event 72  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:27.27  
     1) Shumaker, Emily A 11            2) Witmer, Jessica M 12           
     3) Fry, Alexandra L 12             4) Miller, Lena J 12              
                  37.40     1:12.86 (35.46)     1:54.85 (41.99)     2:27.27 (32.42)
  2 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'B'                                3:05.05  
     1) Kohr, Kandace L 11              2) Cunningham, Amber L 12         
     3) Davis, Emilee L 11              4) Miller, Kimberly J 11          
                  40.26     1:16.17 (35.91)   2:27.23 (1:11.06)     3:05.05 (37.82)
  3 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'A'                         3:41.73  
     1) Robertson, Jessica E 12         2) Rudy, Kirstynn N 12            
     3) Grigg, Amanda M 11              4) Thatcher, Chloe B 12           
                  49.00     1:44.16 (55.16)   2:45.26 (1:01.10)     3:41.73 (56.47)
 
Event 74  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 EAST PENNSBORO AQUATIC CLUB-MA  'A'                         2:11.87  
     1) Black, Tess A 14                2) Nguyen, Kim H 13               
     3) Spero, Jess R 13                4) Copella, Abby J 14             
                  32.02     1:04.60 (32.58)     1:38.91 (34.31)     2:11.87 (32.96)
  2 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:32.82  
     1) Gump, Jaime S 13                2) Ludwig, Emily V 14             
     3) Hosfelt, Tyra L 13              4) Georgeff, Morgan L 14          
                  37.89     1:19.04 (41.15)     1:57.76 (38.72)     2:32.82 (35.06)
 
Event 75  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:05.15  
     1) Bolton, Ryan S 15               2) Buttermore, Kyle D 14          
     3) Weibley, Coleman L 15           4) Stover, Seth A 15              
                  30.51     1:01.63 (31.12)     1:36.05 (34.42)     2:05.15 (29.10)
  2 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'B'                                2:12.23  
     1) Garrity, Sean D 14              2) Stokes, Corwin R 15            
     3) Berilla, Christopher D 15       4) Schreiber, Tim C 13            
                  31.35     1:07.69 (36.34)     1:41.13 (33.44)     2:12.23 (31.10)
 
Event 76  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'A'                                2:07.39  
     1) Young, Karlee A 16              2) McCrea, Rosemary K 14          
     3) Garrity, Caitlynne L 15         4) Basehore, Bryn M 15            
                  33.07     1:04.92 (31.85)     1:35.55 (30.63)     2:07.39 (31.84)
  2 BIG SPRING AQUATIC CLUB  'B'                                2:18.73  
     1) Manna, Kate N 15                2) Stokes, Jessica R 16           
     3) Webber, Stephanie M 18          4) Fry, Amy E 17                  
                  34.92     1:11.38 (36.46)     1:45.10 (33.72)     2:18.73 (33.63)